Wszelkie inne porady dla przyszłych rodziców w zakresie kultywowania uważności?

Wszelkie inne porady dla przyszłych rodziców w zakresie kultywowania uważności?

Praktyka bycia ugruntowanym i uważnym pozwala rodziom poród (i ich partnerom) poczuć się mniej przerażającym, bardziej związanym, bardziej zadowolonym i bardziej związanym.

, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak działa uważność w kontekstu Na porodzie rozmawiałem z dr Emilianą Simonem-Thomasem, dyrektorem naukowym w Greater Good Science Center UC Berkeley i matką trójki dzieci. Wyszkolony w zakresie neuronauki i psychologii społecznej Emiliana nadzoruje stypendia badawcze, kieruje kluczowymi inicjatywami naukowymi i uczy nauki o szczęściu na całym świecie. Służy jako ekspert od początków dobrego samopoczucia i najbardziej obiecujących strategii zwiększania go indywidualnie, w relacjach i w organizacjach.

Podczas naszej rozmowy wiele się nauczyłem o uważności w porodzie i porodzie i porodzie i Jego korzyści dla mojego dziecka, mojego partnera i mnie oraz naszego przyszłego zdrowia i szczęścia jako rodziny. Aby to przetestować, będę rzucić wyzwanie medytacjom w zakresie skanowania ciała w tygodniach poprzedzających mój pierwszy poród. Następnie dr Simon-Thomas przeprowadzi ze sobą wywiad z moim praktycznym doświadczeniem w swoim podcastie The Science of Happiness. Bądź na bieżąco, aby zobaczyć, jak to będzie!

Wywiad z Dr Emiliana Simon-Thomas z Greater Good Science Center

Jak zawsze zachęcam do kliknięcia odtwarzacza audio powyżej lub słuchania swojej ulubionej platformy podcastu, aby jak najlepiej wykorzystać Wywiad. Ale jeśli nie jesteś w stanie słuchać, oto parafrazowane podsumowanie naszej rozmowy.

Co to jest uważność? Czy musisz być w stanie oczyścić swój umysł lub mieć całkowitą kontrolę nad swoimi myślami/uczuciami?

Uważność jest opisana na dwa sposoby:

Stan lub praktyka celowego uczęszczania do tego, co dzieje się w środku i Zgadza się, gdy się dzieje, z łagodną, ​​troskliwą postawą (nie oceniając niczego tak dobrego lub złego, zasłużonego lub niezasłużonego itp.) Lub … ogólna tendencja do zauważania tego, co się dzieje, wewnątrz i na zewnątrz, prawda jak, prawda jak Rzeczy dzieje się ponownie z delikatną, troskliwą postawą.

Myśli o przeszłości, przyszłości i innych hipotetykach są zwykle destrukcyjne. Dostosowanie się do myśli i uczuć w tej chwili, w których tak się dzieje, pozwala ludziom łatwiej przyjmować i produkować. lub uczucia. Zamiast tego, gdy ludzie ćwiczą uważność lub zwiększają poziom dyspozycyjnej uważności, mają również tendencję do organizacji, doświadczają większej jasności umysłowej i łatwości. Kiedy ćwiczysz uważność, myśli, które nie są w niczym, co się obecnie dzieje, mają tendencję do rozpraszania.

Myśli o przeszłości, przyszłości i innych hipotetykach są zwykle zakłócające. Dostosowanie się do myśli i uczuć w tym momencie, w którym to się dzieje, pozwala ludziom łatwiej je przyjmować i produkować. Uważność może pomóc ci szybciej wyzdrowieć z trudnych myśli i uczuć lub bardziej swobodnie rozszerzyć współczucie.

Jaka jest medytacja skanowania ciała? Czym różni się od innych rodzajów medytacji, takich jak używanie zdjęć?

Medytacja skanowania ciała jest formą uważności, która obejmuje kierunek – podróż mentalną. Chodzi o to, aby ponownie celowo uczestniczyć w tym, co dzieje się w środku (myśli, odczucia, uczucia) i na zewnątrz (kontekst, środowisko) w odniesieniu do obecnego momentu. Kiedy to robisz, delikatnie skieruj świadomość na określone części ciała.

Koncentracja na ciele jest unikalna z innych medytacji opartych na obrazach, ponieważ zakotwicza doświadczenie w czymś fizycznie obecnym i dostępnym, w każdym Chwila. Następnie przejdź do innych obszarów ciała, które mają kontakt z czymś fizycznym, jak nogi na krześle. Następnie postępuj zgodnie z sekwencją obszarów ciała od stóp do głów.

Koncentracja na lek ocuvit ciele jest unikalna w przypadku innych medytacji opartych na obrazach, ponieważ sprzyja zwiększonej świadomości ciała oraz znajomości jego części i funkcji. Zakotwicza doświadczenie w czymś fizycznie obecnym i dostępnym, w każdej chwili.

Jak można zastosować uważność do przygotowania porodu? Kiedy ktoś jest w pracy i ma bolesne skurcze, czy nie chciałby być rozproszony i byłby w szczęśliwym miejscu zamiast być w pełni w bolesnym ciele?

Jeśli chodzi o intensywny ból fizyczny i powiązane emocjonalne Doświadczenia, dla niektórych szczęśliwych ludzi, rozproszenie może być wystarczająco potężne, aby wyeliminować odczucia bólu i kierować myślami od zmartwień i paniki na temat bólu (np. Czy ten ból zagrażający życiu? Czy to potrwa na czas nieokreślony? Czy ktoś może zrobić coś do zrobienia Ten ból odchodzi? Dlaczego to czuję?)

Koncentrując się na tym momencie, a w tym momencie coś namacalnego i fizycznego, odsuwa cię od tych niepokojących myśli, które pod wieloma względami najwięcej Nieprzyjemna część bólu.

Dla większości ludzi istnieje próg, poza którym rozproszenie nie będzie wystarczające. Więc śmiało, zrób szczęśliwe miejsce, gdy działa, ale kiedy nie, uważność – szczególnie medytacja skanowania ciała – jest interesującą opcją. Czemu? Ponieważ znowu, skupiając się na tym momencie i w tym momencie coś namacalnego i fizycznego, odsuwa cię od niepokojących myśli, które pod wieloma względami są najbardziej nieprzyjemną częścią bólu. Zamiast tego skupiając się na części ciała, które boli – i nie rozważając, dlaczego, jak długo, jak źle umrę – moment zranionego, a potem jesteś na następną chwilę. Wasze myśli stają się bardziej podobne do tego, że moje ciało robi to, robiąc to, co musi dla tego cudownego rezultatu i, to tymczasowe.

W porodzie uważność ciała jest teraz, a następnie następna, i teraz i teraz, i teraz i następne, i teraz i następne, i teraz i następne, i teraz i następne, i teraz, i następne, i teraz, i następne, i następne, i następne, i następne. Następny teraz, a potem – po wielu z tych, których nikt nie liczy – to koniec i jest dziecko!

Czy istnieje jakieś naukowe dowody na poparcie przydatności uważności w ciąży i porodzie?

Tak, dużo. Bardziej uważne matki (i ojcowie) mają mniej obaw o poród, niższe wskaźniki porodu przedwczesnego, mniej strachu i bólu podczas porodu, niższe wskaźniki depresji poporodowej, większy sukces w rodzicielstwie przywiązania (który dotyczy również partnerów i ojców), a mniej Trudności małżeńskie po dzieciach.

Brzmi podobnie jak uważność jest również przydatne dla partnerów i ojców. Czy powinni również aktywnie praktykować uważność podczas porodu?

Tak. Prawdopodobnie trudno jest być świadkiem, jak ukochano, że doświadczasz bólu porodu i zaufania własnej zdolności do wsparcia w tych tragicznych momentach. Kiedy partnerzy mogą również ćwiczyć uważność, mogą zapewnić bardziej stabilne, ugruntowane wsparcie, które odpowiada potrzebom urodzenia osoby.

Wszelkie inne porady dla przyszłych rodziców w zakresie kultywowania uważności?

Niech uważność pomoże w poddaniu się i miłości. Poród jest łatwą częścią – trwa tylko krótki czas w stosunku do dziesięcioleci rodzicielstwa, co przerywa wszystkie twoje plany, oczekiwania i preferencje dotyczące tego, jak rzeczy mogą lub powinny być. Praktyki uważności, podobnie jak skan ciała, pozwalają ci poddać się doświadczeniom, w którym jesteś, gdy jesteś w nich, odkryć, co jest cenne w tej chwili i tam, i wykorzystaj ten wgląd, aby być najlepszym, najbardziej kochającym osoba, którą możesz być. Drugi mentalna chittera często nie ma znaczenia.

Cała treść tutaj jest wyłącznie do celów informacyjnych. Ta treść nie zastępuje profesjonalnego osądu własnego dostawcy zdrowia psychicznego. Skonsultuj się z licencjonowanym specjalistą ds. Zdrowia psychicznego w celu uzyskania wszystkich indywidualnych pytań i problemów.

O autorze

jade Wu, dr Savvy Psycholog

Dr. Jade Wu była gospodarzem podcastu Davvy Psychologist w latach 2019–2021. Jest licencjonowanym psychologiem klinicznym. Otrzymała tytuł doktora z Boston University i ukończył rezydencję kliniczną i stypendium w Duke University School of Medicine.

Śledź Facebook LinkedIn Pinterest Subskrybuj Savvy Psychologa Podcast Spotify Google Stitcher

Czy ćwiczenie na pusty żołądek spala więcej tkanki tłuszczowej? 5-minutowy Readepisode #45 Play Pause Słuchaj, kiedy jest najlepszy czas na ćwiczenie? Obecnie doświadczamy problemów z odtwarzaniem w Safari. Jeśli chcesz wysłuchać dźwięku, użyj Google Chrome lub Firefox.

Kiedy jest najlepszy czas na ćwiczenia?

Scott pisze:

Słyszałem, że najlepszy czas na ćwiczenia to rano, zanim zjesz śniadanie, ponieważ twoje ciało wciąż pości nie jedząc przez noc Więcej kalorii. Czy to prawda?

Cóż, Scott, ile kalorii spalisz podczas ćwiczeń, zależy od tego, jak ciężko i długo ćwiczysz, a nie jak długo to minęło. Ale są pewne badania pokazujące, że jeśli ćwiczysz po postu (np. Pierwsza rzecz rano) spalisz więcej tkanki tłuszczowej, niż gdybyś wykonał to samo ćwiczenie później.

Dlaczego? Twoje ciało przechowuje energię (lub kalorie) w różnych formatach i miejscach w twoim ciele. Przechowujesz trochę we krwi, trochę w mięśniach, niektóre w wątrobie, a resztę przechowujesz jako tkankę tłuszczową.

Fat Bank Contacts

To trochę jak przechowywanie pieniędzy w wielu miejscach. Prawdopodobnie masz trochę w portfelu, być może więcej w szufladzie do komody, niektóre na koncie czekowym, a może reszta jest na koncie rynku pieniężnego. Z jakiego konta wypłacasz środki, prawdopodobnie zależy od tego, ile potrzebujesz i jak szybko go potrzebujesz.

Podobnie, jaki rodzaj paliwa spalisz podczas ćwiczeń, zależy częściowo od sald dostępnych na różnych kontach magazynowania paliwa. Rano twoja krew, mięśnie i „konta” wątroby będą na najniższych, ponieważ twoje ciało będzie się z nich opłacić za zajęcia metaboliczne w ciągu dziesięciu lub dwunastu godzin, odkąd miałeś ostatnią wypłatę, ja Wredne, posiłek.

Tak więc, jeśli ćwiczysz pierwszą rzecz rano, zanim napełniasz te konta energetyczne, jedząc śniadanie, będziesz musiał wykorzystać te grube sklepy o wiele szybciej. Pytanie brzmi: czy to naprawdę zmienia, ile tkanki tłuszczowej stracisz na dłuższą metę?

Prosta kwestia przepływów pieniężnych

Podobnie jak w przypadku pieniędzy, niezależnie od tego, z jakiego konta wypłacasz, nadal wydajesz tę samą kwotę. Jeśli wydasz więcej niż wpłacasz, wartość netto spadnie. A kiedy spalasz więcej kalorii niż przyjmujesz, stracisz tkankę tłuszczową.

Ćwiczenie na pusty żołądek mogą zwiększyć ilość tłuszczu, które spalisz podczas ćwiczeń. Ale twoje ciało naprzemiennie wytwarza i spala tłuszcz przez cały dzień, przenosząc paliwo do różnych relacji. Możesz więc spalić trochę więcej tłuszczu podczas ćwiczeń na pusty żołądek, ale potem spalaj trochę mniej tłuszczu później. W dłuższej perspektywie ilość tłuszczu, którą masz w ciele, zależy głównie od tego, ile kalorii przyjmujesz, a ile kalorii spalasz.

Strony

12Next ›Ostatni»

Czy komentarz o rasie pozostał, myślałeś: „Czy to się właśnie stało?” Te incydenty mikroagresji mogą być bolesne i mylące. Savvy Psycholog ma 6 wskazówek do radzenia sobie z rasistowskimi komentarzami lub działaniami.

autor: Ellen Hendriksen, dr Savvy Psycholog 13 lutego 2015 7-minutowy Readepisode #57 Play Pause Słuchaj, jak radzić sobie z rasizmem . Jeśli chcesz wysłuchać dźwięku, użyj Google Chrome lub Firefox.

Słuchacz Crystal Allen z Nowego Jorku napisał, prosząc o porady, jak radzić sobie z rasistowskimi interakcjami.

Zacznę od zastrzeżenia: nie udaję, że 10-minutowy podcast może rozwiązać rasizm. Mogę jednak przekazać wskazówki dla osób na końcu często niewinnych, ale obraźliwych komentarzy. W przyszłym tygodniu omówimy, co zrobić, jeśli jesteś tym, który dokonuje przypadkowego błędu (i wszyscy będziemy).

Kup teraz

jako associate Amazon i bookshop.org.org Partner, QDT zarabia na kwalifikujących się zakupach.

Ponieważ jest to podcast psychologii, omówimy rasizm indywidualny, w szczególności subtelny rodzaj, zwany mikroaggresją. Termin ten został spopularyzowany przez psychologa Dralda Wing Sue z Columbia University, autor dwóch książek i wielu badań na ten temat.

W skrócie mikroagresje to niezamierzona dyskryminacja. Obejmują one obraźliwe działania (takie jak ściskanie torebki trochę mocniej wokół mniejszościowych mężczyzn), unieważnienia (takie jak zakładanie, że latynoski student jest na stypendium lub pytam osobę azjatycko-amerykańską „Nie, skąd naprawdę jesteś?”), A także komplementy, takie jak komplementy, takie jak komplementy. , „Na pewno jesteś wyartykułowany” lub „Nawet nie myślę o tobie jak o Meksyku”.

Mikroagresja, która sprawiła, że ​​wiadomość niedawno miała miejsce na Harvardzie, kiedy student afroamerykański, ubrany w smoking na formalne przyjęcie, zabrał mu flet szampana przez kolegę z gali, który pomylił go Kelner oferujący napoje.

Mikroagresje zwykle wynikają z nieporozumienia lub niewinności, a nawet mogą być dobrze intencjonalne, ale mają taki sam efekt jak celowa dyskryminacja. Podsumowując, to śmierć z tysiąca cięć.

i sprawcy nie ryczą rasistów – to ludzie tacy jak ty i ja, z których większość prawdopodobnie uważa się za antyrasistów. Ich mikroagresje są niezamierzone.

Wreszcie mikroagresje przekraczają rasę, a także rutynowo wpływają na kobiety, mniejszości seksualne, ludzi żyjących z niepełnosprawnością i prawie każdą marginalizowaną grupę, o której możesz pomyśleć.

Dzięki temu jest 6 wskazówek, aby poradzić sobie z mikroagresją, która pozostawia wyścigi serca, a twoje uczucia bolą:

Wskazówka nr 1: Nie jesteś szalony

Nie, jesteś nie jestem zbyt wrażliwy. Twoja reakcja jest ważna. Tak, to się kłuje. Tak, to jest niezręczne. A jeśli jest to ktoś bliski, może to nawet wydawać się zdradą. Ale zaufaj sobie. Jeśli komentarz trzyma się ciebie, nawet kilka godzin później, lub sprawia, że ​​jesteś wściekły lub smutny, gdy się powtórzył, co się stało, wiedz, że nie musisz go przełknąć jak gorący węgiel. Powiedz komuś. Porozmawiaj z kimś, kto to dostanie, bez względu na jego kolor.

Wskazówka nr 2: Zapytaj „Co masz na myśli?”

W tej chwili jednym ze sposobów radzenia sobie z mikroagresywnymi komentarzami jest granie w Columbo. Kiedy masz do czynienia: „Jesteś ładny dla ciemnej dziewczyny” lub „Nie jesteś jak większość azjatyckich facetów”, po prostu zapytaj: „Co masz na myśli?”

Zwykle zaczną wyjaśniać, zdać sobie sprawę, co powiedzieli, że jest obraźliwe, i szlak. Będzie resztkowa niezręczność, ale lekcja będzie się wyciągnąć w stosunkowo łagodny sposób, a ponadto nie będziesz musiał wygłaszać wykładu ani angażować się w argument.

Teraz możliwe, że będą się dobrze kopać w dziurę, w którym to momencie przechodzimy do …

Wskazówka nr 3: Zdecydowa się edukować lub Nie

nie masz obowiązku edukacji. Możesz, jeśli chcesz, ale jeśli wolisz, aby nie spędzać kolejnej chwili w towarzystwie kogoś, kto odwraca żołądek, po prostu odejdź.

Angażowanie się w długą, poważną dyskusję na temat rasy może być wyczerpująca I irytujące, więc wybierz swoje bitwy. Tak jak nie mówisz o całym wyścigu, nie oczekuje się, że będziesz edukować każdą osobę nietrzymaną, która przecina twoją ścieżkę.

Contents